Genel Kullanım Koşulları| 5PUANtiye Tarafsız Kozmetik Rehberiniz
Geri Dön

İNTERNET SİTESİ GENEL KULLANIM KOŞULLARI

http://www.5puantiye.com ("İnternet Sitesi", “Site”, “5PUANtiye.com”, “5PUANtiye”) adresine girdiğiniz için teşekkür ederiz.

5PUANtiye İnternet Sitesi’ni ziyaret eden ya da Site’ye üye olan, bütün Kullanıcılar aşağıda belirtilen genel kullanım şartlarını koşulsuz kabul etmiş sayılmaktadır.

Lütfen 5puantiye.com  İnternet Sitesi'ni kullanmadan önce lütfen işbu şart ve koşulları ("Genel Kullanım Koşulları") okuyunuz. Kullanım Koşulları İnternet Sitesi'nin her türlü kullanımı için geçerlidir ve tüm kullanıcılarımız için aşağıdaki Kullanım Koşulları'nın kabul edilmesi gerekmektedir.

5PUANtiye, güzellik, makyaj ve kozmetik ürünleri kategorilerinde, sizlerin yine sizin gibi tüketicilerin yorum ve deneyimlerine verdiği önemden, satın alma kararında bu deneyim ve yorumlardan yararlanma ihtiyacından doğmuş, sizlerle büyüyen sosyal bir platformdur.

5PUANtiye, tüketicilerin yorum ve puanları sayesinde ürünlerle ilgili fikir sahibi olurken diğer yandan çeşitli markalarla iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz Deneme Ürün Kampanyaları ile yeni ürünler keşfedebileceğiniz, Akıllı Alışveriş Fırsatları ile sevdiğiniz ürünlerde indirimler kazanabileceğiniz size özel bir sitedir.

Kozmetik ürünleri ile ilgili üyelerimizin yorum ve puanlamalarını ve de paylaşmış oldukları diğer içerikleri (fotoğraf, video vs..) inceleyebilir, üye olduktan sonrada siz de kullanmış olduğunuz ürün/ürünlerle ilgili bütün ziyaretçilerimiz tarafından kullanıcı adınızla görüntülenecek olan yorum ve puanlarınızı paylaşabilirsiniz.

Şirket merkezi Kültür Mahallesi, Nisbetiye Cad. Akmerkez Apt. 54/8  Beşiktaş,  İstanbul, Türkiye adresinde bulunan 5PUANTİYE Bilgi Teknolojileri Reklam Hizmetleri Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi ("5PUANtiye" veya "Biz") tarafından işletilen İnternet Sitesi'nin kullanımı ile ilgili herhangi bir sorunuz için aşağıda yer alan adresten bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kültür Mahallesi, Nisbetiye Cad. Akmerkez Apt. 54/8  Beşiktaş,  İstanbul, Türkiye

1. İNTERNET SİTESİ'NE ERİŞİM

İşbu İnternet Sitesi 18 yaşında veya 18 yaşından büyük kişilerin kullanımına yönelik olarak yapılmış ve bu amaç için tasarlanmıştır. İnternet Sitesi'ni kullanmak ve/veya İnternet Sitesi'ni kullanarak kullanıcı hesabı oluşturmak için 18 yaşında veya daha büyük olmanız ve geçerli bir e-posta adresiniz olması gerekmektedir.

Siteye giriş yapan herkes, nitelikleri (bireysel veya kurumsal), bulundukları yer, Siteye erişim biçimleri ve Site üzerindeki bilgilere erişim sağlamalarının sebebi ve sonucu ne olursa olsun Sitenin kullanıcısı (“Kullanıcı”) sayılır. Kullanıcı, Site üzerindeki bilgilere erişim sağladığı sırada işbu Genel Kullanım Şartları’nı tanımak ve bunlara uymakla yükümlüdür. Site kullanımında karşılaşılan sorunlar herhangi bir ihlal için mazeret olarak gösterilemez.

İnternet Sitesi'ni, hesap oluşturmadan veya hesabınız var ise hesabınıza giriş yapmadan serbestçe kullanabilirsiniz.

İnternet Sitesi'ne veya İnternet Sitesi'nin belirli bölümüne erişim ŞİFRE  kullanımını gerektirebilir. Bu durumlarda, ilgili şifreyi gizli tutmak için gerekli önlemleri almak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu şifreyi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ancak, İnternet Sitesi'ne veya İnternet Sitesi'nin belirli bölümüne erişim denemelerinizin sayısı, ilgili şifrenin hileli kullanımlarını önlemek için kısıtlanabilir. Lütfen, herhangi bir hileli kullanımın farkına varırsanız bizi bu konuda bilgilendirin.

Üye olabilmek için 5PUANtiye tarafından istenilen bilgileri online olarak eksiksiz ve doğru doldurmanız gerekmektedir. Üye olmak için Facebook gibi üçüncü kişi hizmetlerini kullanmanız durumunda, söz konusu üçüncü kişi hizmet kurallarının izin verdiği ölçüde söz konusu üçüncü kişi hizmet platformuna vermiş olduğunuz bilgilere ve içeriklere erişmek ve kullanmak ve kaydetmek için tarafımıza açık izninizi vermiş olursunuz. Lütfen 5PUANtiye.com’da sayfaların en altında yer alan Kişisel Verilerin Korunması Politikası ve Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik  Aydınlatma Metni’ni okuyup, bu ve diğer gizlilik hususları ve çerez kullanımları hakkında bilgi edininiz. 

5PUANtiye Internet Sitesinde sadece 1 (bir) adet üyelik profili oluşturabilirsiniz. Aynı kişi tarafından birden fazla e-posta ile üyelik oluşturulduğu tespit edilmesi durumunda ya da Deneme Ürün Kampanyası adaylığı sırasında paylaşılan adres ve cep telefonu bilgilerinin başka bir kullanıcı ile birebir aynı olması durumunda aynı kişinin birden fazla üyeliği olduğu gerekçesiyle Internet Sitesi tarafından siteye giriş yasaklanabilir ve üyelikler iptal edilebilir.

İnternet Sitesi'ne herhangi bir kişi tarafından izinsiz erişim sağlandığı, İnternet Sitesi’nin herhangi bir kişi tarafından izinsiz kullanıldığı veya İnternet Sitesi'nin ya da herhangi bir içeriğinin herhangi bir üçüncü şahsın telif hakkını, markasını, sözleşmesel veya kanuni haklarını ihlal ettiği hususlarında bilgi sahibi olmanızı takiben 5PUANtiye’ye yazılı bilgi vereceğinizi kabul ediyorsunuz.

Internet Sitesine üye olurken verdiğiniz kişisel ve diğer bilgilerin kanunlar ve ilgili mevzuat önünde doğru olduğunu kabul ve taahhüt edersiniz. Gerçek dışı bilgiler ile üyelik kaydı oluşturulması durumunda tüm yasal sorumluluk tarafınıza aittir. 5PUANtiye bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Gerçek dışı ya da başkasına ait bilgilerle üyelik oluşturmanız durumunda, bu üyelik 5PUANtiye tarafından hiçbir bildirim yapılmadan derhal iptal edilebilecek, Internet Sitesi’ne ve hizmetlerine erişiminiz süresiz olarak kısıtlanabilecektir. Yukarıda söz edilen durumlarla oluşturulan üyeliklerden ötürü 5PUANtiye’nin (Internet Sitesi, Sosyal Medya Sayfaları, Marka ve Şirket iş birlikleri kapsamında ve bunlarla sınırlı olmaksızın) uğrayacağı her türlü zarar ve ziyanı aynen ve derhal tazmin etmeyi kabul ve taahhüt edersiniz.

Kullanım Koşulları'na uymamanız halinde 5PUANtiye, İnternet Sitesi kullanıcı hesabınızı askıya alınabilir, siteye girişiniz yasaklanabilir veya üyeliğiniz iptal edilebilir.

5PUANtiye Internet Sitesi’ne üye olarak ve sunulan hizmetlerden yararlanmanızla beraber, Internet Sitesi üzerinde kayıtlı e-posta adreslerinize bilgilendirme e-postaları yine kayıtlı cep telefonlarınıza bilgilendirme SMS’leri gönderme iznini 5PUANtiye’ye vermiş olduğunuzu, işbu Hizmet Koşul ve Şartlarını onaylamanızla beraber bilgilendirmelerin elektronik posta adresinize ve bilgilendirme SMS’lerinin cep telefonunuza gönderilmesini kabul etmiş sayılmaktasınız.

 2. FİKRİ MÜLKİYET

a. Fikri Mülkiyet Hakları

İnternet Sitesi, yazılar, içerik, yazılım, kullanıcı yorum, kullanıcı puan ve  video, müzik, blog yazıları, Tüketici Önerileri başlığı altında paylaşılan tüketiciler tarafından oluşturulan yazılar, ses, grafik, fotoğraflar, canlandırmalar, sanatsal çalışmalar, resimler, isimler, logolar, markalar, hizmet markaları ve diğer materyaller de dâhil ancak bununla sınırlı olmamak üzere İnternet Sitesi'nde yer alan tüm içerik ("İçerik"); telif hakları, markalar ve/veya diğer tüm fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır. İçerik; hem 5PUANtiye’nin sahip olduğu veya kontrolü altında olan içeriği, hem de üçüncü şahısların sahip olduğu veya kontrolü altında olan ve 5PUANtiye’ye lisans tanınan içeriği ifade etmektedir. İnternet Sitesi'ni oluşturan her bir yorum, puan, fotoğraf, video,  makale, rapor ve diğer herhangi bir unsur, fikri mülkiyet konusu teşkil edebilir. İnternet Sitesi'ndeki tüm ek fikri mülkiyet bildirimleri ile kısıtlamalarına uyacağınızı kabul ediyorsunuz.

5PUANtiye’nin önceden açık yazılı izni olmaksızın 5PUANtiye’nin puan ve yorumlarını, kullanıcı fotoğraflarını veya ticari unvanlarını kullanmayacağınızı ve bu isim ve içeriklere ilişkin hiçbir mülkiyet hakkına sahip olmadığınızı kabul ediyorsunuz.

İnternet Sitesi'ni işbu Kullanım Koşulları'na uygun şekilde kullanma ve işbu Fikri Mülkiyet bölümünde belirtilen koşullar kapsamında İnternet Sitesi'ne kullanıcı içeriği yükleme haricinde İnternet Sitesi ve/veya İçerik'e ilişkin hiçbir hak veya lisans elde etmemektesiniz. Bu bölümde belirtilen hususların dışında İnternet Sitesi'nin hiçbir bölümünü kopyalayamaz, çoğaltamaz, yeniden derleyemez, ayrıştıramaz, parçalara ayıramaz, dağıtamaz, yayınlayamaz, sergileyemez, uygulayamaz, değiştiremez, İnternet Sitesi'nin hiçbir bölümünde tersine mühendislik gerçekleştiremez ya da İnternet Sitesi'nin hiçbir bölümünü herhangi bir şekilde kötüye kullanamazsınız. 5PUANtiye, ancak aşağıdaki hususlara uyulması halinde bazı içerikleri (“İndirilebilir İçerik”) indirmenize izin verir:

 1. İndirdiğiniz bölümlerin birden fazla kopyası basılamaz ve bu basılı kopyadan başka kopyalar oluşturulamaz,
 2. İndirilenler ve/veya basılı kopyalar sadece kişisel amaçlar için kullanılır; ticari amaçla kullanılamaz, herhangi bir e-ticaret sitesinde izinsiz yayınlanamaz,
 3. İndirilenler ve/veya basılı kopyalar üzerindeki telif hakkına ilişkin uyarılar olduğu gibi korunur ve bu tür yazı ve uyarılara uyulur. Ek olarak, İçerik ya da İçerik'in herhangi bir bölümü, hangi yöntemle olursa olsun (televizyon veya radyo yayını ya da bilgisayar ağı da dâhil olmak üzere), satışa sunulamaz, satılamaz ya da herhangi başka bir yöntemle dağıtılamaz. İnternet Sitesi'nin hiçbir bölümü başka bir İnternet sitesinin bir bölümü olarak gösterilemez. İnternet Sitesi ve içerdiği bilgiler herhangi bir şekilde bir veri tabanı oluşturmak için kullanılamaz, İnternet Sitesi'nin tamamı ya da bazı bölümleri tarafınızca veya üçüncü şahıslarca erişim sağlamak veya İnternet Sitesi'nin tamamını veya bazı bölümlerini içeren veri tabanı sitelerine dağıtılmak amacıyla bütün ya da bölümler halinde veri tabanlarında saklanamaz.

b. Üçüncü Kişilerin Hakları

İnternet Sitesi'nde paylaşmak istediğiniz herhangi bir içeriği paylaşmadan önce, içerik üzerinde her türlü fikri mülkiyet veya kişilik hakkı gibi herhangi bir hakka sahip kişiden içeriğin kullanımına dair gerekli tüm izinleri ve ilgili hak sahibinin açık rızasını alacağınızı kabul ediyorsunuz. Bu İnternet Sitesi’ni kullanmakla, söz konusu sorumluluğunuzu yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri uyarınca yerine getireceğinizi peşinen kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

Kullanım Koşulları'ndaki hiçbir husus bu Kullanım Koşulları'nın ya da Kullanım Koşulları ile bağlantılı olan herhangi bir anlaşmanın bir şartını zorla uygulamak adına üçüncü kişilere (Kullanım Koşulları’nda isim, tanım ya da başka bir şekilde bahsedilse bile) bir yarar ya da hak sağlamaya hizmet etmemektedir.

c. Kullanıcı İçeriği ve Kullanıcı Yorumları

İnternet Sitesi’nde, sizin bir veri, metin, yazılım, blog yazıları, Tüketici Önerileri başlığı altında paylaşılan tüketiciler tarafından oluşturulan yazılar, müzik, ses, fotoğraf, grafik, görüntü, video, mesaj veya başkaca malzemeler (“Kullanıcı İçeriği”) ve 5PUANtiye’de yer alan ürünlere ilişkin yorum, puan ve değerlendirme (“Yorum”) paylaşmanız için tahsis edilmiş bölümler yer almaktadır. Kullanıcı İçeriği ve/veya yorumları üye olurken belirtilen Kullanıcı Adı ile paylaşılmaktadır.  İnternet Sitesi’nde Kullanıcı İçeriği ve/veya Yorum paylaşarak, Kullanıcı İçeriği’nin ve/veya Yorum’un kurumsal iletişim (5PUANtiye marka, şirket raporları, sosyal medya hesapları, iş birliği yapılmakta olan şirketler, onların web siteleri ve sosyal medya hesapları fakat bununla sınırlı olmamak üzere iç ve dış iletişim) amacıyla ve tüm halkla ve basınla ilişkiler amacıyla ve ürünlerle ve/veya 5PUANtiye ile ilgili tanıtım ve reklam amaçlarıyla aşağıdaki araçlar üzerinde yayınlamak, kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, uyarlamak (tercüme dâhil), faydalı göreceğimiz herhangi bir düzeltmeyi yapmak, aktarmak, satmak ve dağıtmak için bize peşinen açıkça, ücretsiz ve süresiz olarak izin veriyorsunuz.

 1. İnternet;
 2. Basın;
 3. Yayım;
 4. Perakende Satış Noktası (POS) ve Mağazalar; (v) Ev dışı reklam (OOH);
 5. Ses/Ses ve görüntü;
 6. Uygulamalar, dijital servisler;
 7. E-ticaret platformları.
 8. Pazarlama aktiviteleri (Bundan sonra "Medya Araçları" şeklinde anılacaktır.) Kullanıcı İçeriği, Yorum ve bunlardan kaynaklanacak ya da bunlarla bağlantılı olarak üretilecek, geliştirilecek ya da yaratılacak tüm fikri mülkiyet hakların, her türlü mecrada, mali (yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu’nun (“FSEK”) 20, 21, 22, 23, 24, 25. ve 80. maddelerinde yazılı işleme hakkı, tespit hakkı, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, temsil hakkı, ticari amaçla çoğaltılmış icraların kopyalarını kiraya verme hakkı, umuma iletim hakkı gibi) ve manevi (yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, FSEK’in 14, 15, 16. 17. ve 80. maddelerinde yazılı eseri umuma arz yetkisi, icranın sahibi olarak tanıtılma hakkı, adın belirtilmesi yetkisi, eserde değişiklik yapılmasını isteme yetkisi ile eser sahibinin zilyet ve malike karşı haklarını kullanım yetkisi gibi) da dahil her türlü hakkın kullanımını, telif bedellerinin kimin tarafından ödeneceğine bakılmaksızın, sınırsız süreyle, yurtiçi ve yurtdışında kullanılmak üzere herhangi bir sayı sınırlamasına tabi olmaksızın üçüncü kişilere dünya çapında hak devrini kapsayacak şekilde 5PUANtiye’ye devredeceğinizi ve yukarıda belirtilenlerin 5PUANtiye, tüm iş ortakları tarafından reklam (TV, Insert/Stand, açık hava reklamları, PR, basın ve diğer bütün mecralar) , tanıtım ve kamuya arzına, fotoğraf, video kaset, dijital/internet kullanımı (Dijital, , Internet, Youtube, Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, Snapchat, Whatsapp dâhil ve bunlarla sınırlı olmaksızın, 5PUANtiye ile tüm iş ortakları, mobil uygulamalar, desteklenen bannerlar ve e-posta kampanyası dâhil fakat bunlarla sınırlı olmaksızın) ile radyo, video disk, cd-rom, DVD-rom, cep telefonu, elektronik tablet ve/veya bilgisayar ortamı gibi işaret ses ve/veya görüntü nakline ve tekrarına yarayan, bilinen ya da ileride geliştirilecek olan araçlarda ve ortamlarda kullanılmasını, POP kullanımını, depolanmasını ve dağıtımını ve/veya Kullanım Koşulları’nın imzalandığı tarihte mevcut ya da bu tarihten sonra geliştirilecek herhangi bir kanalda depolanmasını ve/veya yayımını mahsus araç ve gereçler vasıtasıyla yer ve sayı ile sınırlandırılmamış olarak çoğaltılmasını, dağıtılmasını, ticaret mevkiine konulmasını, yukarıda sayılanların mümkün olabilecek tüm mecralarda ve en geniş kapsamda yayınlanmasını kabul ediyorsunuz ve bu hususlara peşinen muvafakat gösteriyorsunuz.

Bu izin, önemli ölçüde değiştirmemesi kaydıyla 5PUANtiye’nin orijinal Kullanıcı İçeriği’nin belirli kısımlarını silme olasılığını da içerir. Ayrıca, Kullanıcı İçeriği’nin veya Yorum’un bir arama motoruna referans olarak verilmesi durumunda Kullanıcı İçeriği’ne internet üzerinden erişilebilir. Bahsi geçen üçüncü kişilerin sorumluluğunda olan sosyal medya platformlarında Kullanıcı İçeriği ve Yorum paylaşımı, bu platformların kullanım koşullarına uygun olarak yapılacaktır. Bu nedenle, Kullanıcı İçeriği ve Yorum’un Bizim tarafımızdan  ve/veya üçüncü kişiler tarafından ilgili sosyal medya platformlarının kullanım koşullarına uygun olarak kullanımından 5PUANtiye’nin sorumlu tutulmayacağını ve Kullanıcı İçeriği ve Yorum’un ilgili sosyal medya platformlarının kullanım koşullarına uygun kullanımları ile ilgili üçüncü kişilerin iddialarından sorumlu olacağınızı kabul ediyorsunuz.

Paylaşmış olduğunuz Kullanıcı İçeriği’nin, Yorum’un, görselinizin, videonuzun, sesinizin, üye sayfanızda paylaşmış olduğunuz profil fotoğrafınızın ve ikamet ettiğiniz ili, cinsiyetinizi, yaş aralığınızı, 5PUANtiye’ye üye olurken kullandığınız “Kullanıcı Adı'nızı”, cilt ve saç tipinizi içeren üyelik profil bilgilerinizin 5PUANtiye tarafından görsel ve yazılı mecralarda kullanılmasına; bu kapsamda vermiş olduğunuz Kullanıcı İçeriği’nin, Yorum’un ve detaylı profil bilgilerinizin (isim, soyisim , e-posta adresi, telefon numarası ve adres bilgileri dışındaki bilgiler) 5PUANtiye ve iş ortaklığı yaptığı marka/şirket ürünlerinin reklamları kapsamında işin gerektirdiği süreyle sınırlı olacak şekilde kullanılmak üzere TV, dijital, basın ve sair mecralarda ve 5PUANtiye ve/veya iş ortaklarının internet sitelerinde yayınlanabileceğini, kaydedilebileceğini, depolanabileceğini, muhafaza edilebileceğini, devralınabileceğini, elde edilebilir hale gelebileceğini, sınıflandırılabileceğini ya da kullanılmasının engellenebileceğini, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletilebileceğini, Türkiye ve Türkiye dışındaki iş ortaklarına transfer edilebileceğini ve saklanabileceğini kabul ediyorsunuz.

Başka bir kullanıcı tarafından oluşturulan bir Kullanıcı İçeriği ve Yorum’a  ulaşmanız durumunda, bu Kullanıcı İçeriği ve Yorum’u oluşturan kişinin haklarını ihlal etmeyeceğinizi ve bilhassa Medya Araçları’nda paylaşılan bu içeriği, ilgili kullanıcının izni olmaksızın çoğaltmayacağınızı ve paylaşmayacağınızı kabul ediyorsunuz.

Kullanıcı İçeriği ve Yorum’u ilettiğinizde, yüklediğinizde, yayınladığınızda, e-posta ile gönderdiğinizde veya başkaca bir şekilde İnternet Sitesi'ne sağladığınızda, söz konusu Kullanıcı İçeriği ve Yorum’dan tamamen sorumlu olursunuz. Kullanıcı İçeriği ve Yorum’dan 5PUANtiye değil, tamamen İnternet Sitesi'nde Kullanıcı İçeriği ve Yorum’u yayınlayanlar sorumludur.

İnternet Sitesi'ne iletilen veya İnternet Sitesi'ne konulan Kullanıcı İçeriği'ni desteklemiyoruz veya yüzde yüz kontrol etmiyoruz. Bu nedenle, Kullanıcı İçeriği'nin doğruluğunu, bütünlüğünü veya kalitesini garanti etmiyoruz. 5PUANtiye, hiçbir durumda, bir Kullanıcı İçeriği'ndeki ya da Yorum’undaki herhangi bir hata veya eksiklik veya iletilen, yüklenen, yayınlanan, e-posta ile gönderilen veya İnternet Sitesi aracılığıyla başkaca bir şekilde sağlanan herhangi bir Kullanıcı İçeriği'nin ve/veya Yorum’unun kullanımı neticesinde tarafınızca katlanılan herhangi bir türden zarar veya ziyan da dâhil olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir Kullanıcı İçeriği'nin ve/veya Yorum’unun herhangi bir şekilde kullanımından sorumlu olmayacaktır.  Kullanıcı, 5PUANtiye’nin içeriğinde yer alan ürün yorum, puanlamalarının, paylaşılan video veya fotoğrafların 5PUANtiye’nin tavsiyesi niteliğini taşımadığını, kullanıcıların kendi yorum ve düşünceleri olduğunu kabul eder.

Münhasıran kendi takdirimiz doğrultusunda, herhangi bir Kullanıcı İçeriği'ni yayınlamayı reddetme veya kaldırma hakkını (ancak yükümlülüğünü değil) haiz olduğumuzu ve herhangi bir Kullanıcı İçeriği'ni ve/veya Yorum’u tamamen ya da kısmen silme hakkını saklı tuttuğumuzu tasdik ediyorsunuz. Yukarıdaki hükmün veya işbu Kullanım Koşulları'nın herhangi başka bir hükmünün genelliğine sınırlama getirmeksizin, işbu Kullanım Koşulları'nı ihlal eden veya başkaca bir şekilde aykırılık teşkil eden herhangi bir Kullanıcı İçeriği'ni kaldırma hakkına sahip bulunuyoruz ve işbu Hüküm ve Şartları ihlal eden veya başkalarının haklarını zedeleyen herhangi bir kullanıcıya, ön bildirimde bulunmaksızın hizmet vermeyi reddetme hakkını saklı tutuyoruz.

3. GENEL HÜKÜMLER

Üyelerin isim, soyisim, e-posta, adres, telefon gibi özel bilgileri gizli tutulmakta hiçbir şekilde 3. Kişi ya da şirketlerle paylaşılmamaktadır. (ürün gönderimini sağlamak amacıyla; Deneme Ürün Kampanyası’na katılıp kazanan üyelerimizin iletişim bilgileri anlaşmalı  kargo şirketleri ile ya da isim, soyisim bilgileri ve ilgili kampanya kodu, kampanya kodunun kullanılması ile beraber deneme ürünlerini gönderecek iş ortağımız  ile paylaşılmaktadır).

a.  Kullanım Kuralları

Üçüncü kişilere karşı saygı ve hoşgörü değerlerini destekliyoruz. Bu nedenle İnternet Sitesi’ni kullanarak,

 • Hukuka aykırı, zararlı, tehdit, istismar veya taciz içeren, işkence edici, aşağılayıcı, terbiyesiz, müstehcen, hakaret edici nitelikte, başkalarının gizliliğine müdahale eden, nefret dolu veya ırk ve etnik köken açısından veya başkaca bir şekilde sakıncalı olan görsel, işitsel içerik ve yorum paylaşmayacağınızı,
 • Zararlı, karalayıcı, paylaşmaya yetkili olmadığınız, nefret dolu, gizlilik ve kişilik hakları ihlali teşkil edici, şiddete teşvik edici, ırk ve etnik köken açısından veya başkaca bir şekilde sakıncalı, terbiyesiz, suç ve/veya hukuka aykırı fiilleri teşvik edici içerikler paylaşmayacağınızı,
 • İnternet Sitesi’ni politik ve/veya dini propaganda amaçları ile kullanmayacağınızı,
 • 5PUANtiye ile rekabet halinde olan herhangi bir hizmetin reklamını ve/veya tanıtımını yapan paylaşım yapmayacağınızı,
 • Tüketiciyi yanıltacak şekilde bilinçli olarak hatalı, eksik, abartılı ve yanıltıcı paylaşımlarda bulunmayacağınızı, gizli reklam sayılabilecek objektif olmayan taraflı içerik oluşturmayacağınızı,
 • İnternet Sitesi’ni arkadaş bulma gibi amaçlar dâhil olmak üzere, amacı dışında kullanmayacağınızı,
 •  Bir kişinin, doğrudan veya dolaylı olarak kimliğinin belirlenmesini sağlayabilecek bilgileri (soy isim, adres, e-posta adresi, telefon numarası dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere) ilgili kişinin önceden açık rızası olmadan paylaşmayacağınızı,
 • Çocuklar için sakıncalı olabilecek herhangi bir bilgi paylaşmayacağınızı;
 • Başkalarını tehdit ve/veya taciz etmeyeceğinizi,
 • Herhangi bir tarafın herhangi bir patent, marka, ticari sır, telif hakkı veya başkaca tescilli haklarını ihlal eden içeriğinin iletilmesi, yüklenmesi, yayınlanması, e-posta ile gönderilmesi veya başkaca bir şekilde İnternet Sitesi'ne sağlanması ile iştigal etmeyeceğinizi veya başkalarının bunlarla iştigal etmesine destek olmayacağınızı veya onları teşvik etmeyeceğinizi,
 • Küçükleri resmeden herhangi bir içerik paylaşmayacağınızı,

Yukarıda sayılanlar da dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere hukuka aykırı hiçbir türde içeriği paylaşmayacağınızı kabul ediyorsunuz.

İnternet Sitesi’nin yukarıda belirtilen amaçlarla kullanımını fark ederseniz, tuketicihatti@5puantiye.com adresinden bize bu kullanımı bildirin. Bildirim e-postanıza kullanımın URL’sini, ilgili kullanımı yapan üyenin bilgilerini ve kullanımla ilgili açıklamanızı eklememeniz durumunda bildiriminiz dikkate alınmayacaktır.

b. Kişisel Kullanıma Yönelik Ürün ve Hizmetler

İnternet Sitesi'nde tarif edilen ürün ve hizmetler ve bunlara ilişkin olarak Deneme Ürün Kampanyalarından ya da farklı sebeplerle sizlere sağlayabileceğimiz herhangi bir numune/gerçek boy ürün yalnızca kişisel kullanım içindir. Ürünlerin veya hizmetlerin veya 5PUANtiye’den aldığınız gerçek boy ürünlerin herhangi birisini doğrudan ya da yeniden satışa sunulmak üzere satamazsınız.

E-ticaret iş ortaklarımız ile gerçekleştirdiğimiz Deneme Ürün Kampanya’larında kampanya kazananları ile paylaşılan kodlar/linkler kişiye özeldir ve sadece kampanyaya katılan kişi tarafından ilgili e-ticaret sitesinde kullanılabilir. Başka isim ve soyisim ile kullanılan kodlara Deneme Ürün gönderimi yapılmayacaktır.

c. Dayanak Oluşturmama

5PUANtiye, İnternet Sitesi yoluyla ulaşılan bilgilerin doğruluğunu sağlamaya çalışsa da; İnternet Sitesi'ndeki ürün bilgileri, fotoğrafları, videoları,içerikleri, renkleri de dâhil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere hiçbir bilgi ve materyalin tamlığını, geçerliliğini veya doğruluğunu garanti etmemektedir.

d. Kullanım Koşulları'nın Feshi

Internet Sitesi’ne üye olmanız, sunduğumuz hizmetlerden yararlanma hakkını garanti etmez. 5PUANtiye olarak, tarafımızdan işletilen web siteleri, online platformlar, sosyal medya hesapları vb. ile sunduğumuz hizmetlere erişiminizi herhangi bir nedenle hiçbir sorumluluk altına girmeden askıya alma veya reddetme hakkını saklı tutmaktayız.

İşbu Kullanım Koşulları siz veya 5PUANtiye tarafından haklı nedene bağlı olarak ya da olmayarak her zaman feshedilebilir. Kullanım Koşulları'nın 5PUANtiye  tarafından feshedilmesi halinde 5PUANtiye  kayıt esnasında belirttiğiniz adresinize e-posta mesajı göndererek sizi bu hususta bilgilendirecektir. Söz konusu e-posta mesajının aktarımından itibaren bir saat içinde ilgili e-posta mesajını aldığınız varsayılacak ve fesih bu andan itibaren etkili olacaktır. E-posta adresinizde meydana gelecek değişiklikler hususunda Biz’i bilgilendirmek sizin sorumluluğunuzdadır. Kullanım Koşulları'nı tuketicihatti@5puantiye.com e-posta adresine bir e-posta mesajı göndererek feshedebilirsiniz. Feshi takiben İnternet Sitesi'nden elde edilmiş tüm İçerik ve İçerik kopyaları imha edilmelidir.

e. Bölünebilirlik ve Feragat

İşbu Kullanım Koşulları'nın herhangi bir hükmünün geçersiz, hukuka aykırı veya icra edilemez olması veya bu hale gelmesi halinde, Kullanım Koşulları'nın diğer hükümlerinin geçerliliği, hukuka uygunluğu veya icra kabiliyeti bundan etkilemeyecek; geri kalan hükümler aynı güce ve etkiye sahip olmaya devam edeceklerdir. Bu Kullanım Koşulları'nın herhangi bir hükmünden feragat edilmesi veya herhangi bir hakkın kullanılmaması ilgili hükümden veya haktan ya da diğer hükümlerden ve haklardan sürekli olarak feragat edileceği anlamına gelmeyecek veya söz konusu hükmün daha sonra uygulanması veya söz konusu hakkın daha sonra kullanılmasını ya da icra edilmesini engellemeyecektir.

Fesih işlemi tamamlansa dahi 5PUANtiye isterse üyeliği fesh edilmiş üyenin o güne kadar oluşturduğu Kullanıcı İçeriği ve Yorum’u kendi sitesinde ve/veya iş ortaklarının sitesinde anonimleştirerek tutma, saklama, yayınlama hakkını kendinde tutar.

4. İNTERNET SİTESİ İÇERİĞİ

a. Genel Hükümler

5PUANtiye, İnternet Sitesi’ndeki bilgilerin, bilhassa üçüncü kişilerden kaynaklanan nedenlerle, eksik veya hatalı olabileceğini hatırlatır ve bu eksikleri ve hataları tespit etmesini takiben en hızlı şekilde ortadan kaldırılmayı veya düzeltmeyi üstlenir.

b. İnternet Sitesi’nde Sağlanan Yorum, Puanlamalar ve İçerikler

Kullanıcı, 5PUANtiye’nin içeriğinde yer alan ürün yorum ve puanlamalarının, paylaşılan fotoğraf ve videoların,  yazılan blog ve öneri yazılarının bir tavsiye niteliği taşımadığını, bu görüşlerin 5PUANtiye kullanıcılarının kendi kişisel görüşleri olduğunu ve hiçbir durumda tıbbi teşhis veya tıbbi danışma yerine geçmez ve tıbbi tedaviyi ikame etmez. Ayrıca profilinizi tanımlayan araç kullanımınız sonucu sağlanan tavsiye için tam memnuniyet garanti etmez ve bu tavsiyelerin uygulanması ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Daha detaylı bilgi almak ve soru işaretlerini gidermek için Doktorunuza başvurmanızı öneririz.

c. Deneme Ürün Kampanyaları, Akıllı Alışveriş Fırsatları ve Diğer

Deneme Ürün Kampanyalarına aday olmak için önce Internet Sitesi’ne ücretsiz bir şekilde kayıt olmanız gerekmektedir. Deneme Ürün Kampanyaları, Markalar ve 5PUANtiye iş birliği ile hazırlanmakta ve aday olan üyelerimiz arasından kazananlar, Markaların hedef kitlelerine, belirledikleri kriter ve adetler doğrultusunda belirlenmektedir. Hedef kitleler Markalar tarafından belirlenmektedir. Detaylı Profil bilgilerinize göre hedef kitle değerlendirilmesi yapılmaktadır.

5PUANtiye ve Marka iş birliği ile gerçekleştirilen Deneme Ürün Kampanyalarındaki ürün adetleri kampanya kapsamında duyurulmaktadır ve kampanyada seçilen üyelerimize tamamen ücretsiz bir şekilde ulaştırılmaktadır.

5PUANtiye’nin e-ticaret siteleri ve/veya Marka iş birliği ile gerçekleştirdiği Deneme Ürün Kampanyalarındaki ürün adetleri yine aynı şekilde kampanya kapsamında duyurulmaktadır ve kampanyada seçilen üyelerimize ilgili e-ticaret sitelerinde, kendilerine 5PUANtiye tarafından iletilen ilgili kodun/linkin, e-ticaret sitesi ve/ veya marka tarafından belirlenen şartlarda kullanılması ile yine ücretsiz bir şekilde deneme ürünleri, ilgili e-ticaret sitesinde yer alan adreslerine ilgili e-ticaret sitesi tarafından ulaştırılmaktadır. Gönderim sorumluluğu ilgili e-ticaret sitesine aittir.

Ürünlerin kalitesi ve diğer özelliklerinden 5PUANtiye sorumlu değildir. Tüm ürünler 5PUANtiye’nin herhangi bir müdahalesi, garantisi veya taahhüttü olmaksızın seçilen üyelere gönderilmektedir. İlgili ürünler tamamen ürünleri sağlayan markanın sorumluluğundadır. Alerji veya sahip olduğunuz herhangi bir durum nedeniyle, olumsuz/ters tepkime, tahriş, hastalık, yaralanma veya ölüm de dahil olmak fakat bunlarla sınırlık olmamak üzere size herhangi bir zarar verebilecek ürünlerin Deneme Ürün Kampanyalarına aday olmamak veya kullanmama sorumluluğu size aittir. İlgili ürünü kullanmadan önce, varsa ürünler üzerinde yer alan veya ürünle birlikte gönderilen tüm açıklama ve talimatları ve ürün içeriğini okumak sizin sorumluluğunuzdadır. Ürünlerin sağlayıcıları olan üçüncü kişiler ürünlerin kullanımına ilişkin kendi ek koşulları, şartları, sözleşmeleri ve/veya kurallarına uymanızı talep edebilirler. Bu koşul, şart ve kurallara uymak üyelerimizin sorumluluğundadır.

5PUANtiye aracılığıyla tarafınıza gönderilen hiçbir ürün veya hizmet üzerinde kontrol sahibi değildir. Bu sebeple, 5PUANtiye bu ürün ve hizmetlerin kalitesi, niteliği, sayısı, boyutu, uygunluğu, içeriği, özellikleri, güvenliği veya yasalara uygunluğu ile ürünlere ilişkin bilgilerin gerçekliği ve doğruluğu konularında sorumluluk kabul etmez.

Elinize ulaşan Deneme Ürün Kampanya ürünleri ile ilgili ürün yorum ve puanlamalarını dürüst ve gerçek düşüncelerinizle yapmanız 5PUANtiye’nin hizmetinin işlevselliği ve üyelerimize ücretsiz Deneme Ürün Kampanyaları sunmaya devam edebilmemiz için büyük önem taşımaktadır. İş birliği yapılan markaların kampanya kazananlarını belirlerken kullandığı kriterler arasında daha önce yorum ve puanlama yapan tüketiciler arasından seçim yapma gibi bir seçenek olabilmektedir. Dolayısıyla, söz konusu değerlendirmeyi yapmamanız durumunda, başka Deneme Ürün Kampanyalarında seçilme şansınızı azalabileceğini kabul ediyorsunuz.

5PUANtiye tarafından ürün gönderimi yapılacak olan Deneme Ürün Kampanyalarında kazandığınız ürünün sorunsuz teslimatı için adresinizi eksiksiz ve doğru doldurmaktan, bilgilendirme yapabilmemiz için e-posta ve cep telefonu numaranızı paylaşmak üyelerimizin sorumluluğundadır. Teslimatın doğru yapılabilmesi adına, vermiş olduğunuz bilgilerin dağıtım ve/veya kargo şirketleriyle paylaşılmasına onay vermektesiniz. Adres bilgilerin yanlış ve eksik doldurulması, cep telefonu numarasının paylaşılmamasından ya da yanlış/eksik paylaşılmasından dolayı oluşacak teslimat problemlerinden 5PUANtiye sorumlu değildir. Teslimata ilişkin kurallar ilgili kargo şirketinin kurallarına tabidir.  Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ve teslimat ile ilgili sorulara ilişkin daha fazla bilgi edinmek için SSS Kargo ve Teslimat Kuralları bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Deneme Ürün Kampanya ürününüzü, kampanya kodunuzu/linki girdiğinizde çeşitli e-ticaret siteleri ya da markaların kendi satış yaptığı sitelerden alacağınız durumlarda ise Deneme Ürününüz ilgili alışveriş sitesinin kargo şirketi ile yine ilgili alışveriş sitesinde yer alan adresinize gönderilecektir. Burada oluşabilecek aksaklıklardan, gecikmelerden ya da adres hatalarından 5PUANtiye sorumlu değildir. Kargo durumunuzu ilgili alışveriş sitesindeki kargom nerede bölümlerinden takip edebilirsiniz.

Internet Sitesi’nde yer alan Kullandım Öneriyorum Üye Mağazası, Akıllı Alışveriş Fırsatları, 5PUANtiye’nin marka ve e-ticaret sitesi ortakları ile sundukları belirli bir süre ve / veya belirli adetler için belirli ürünlerde geçerli fırsatlardır. Kullandım Öneriyorum Mağazasındaki linklerin, akıllı alışveriş fırsatlarının kod/linklerinin geçerlilik sürelerinin, kapsamının ve indirim oranlarının belirlenmesinde sorumluluk ve yetki Marka ve e-ticaret sitelerinde olabilmektedir. Bu durumlarda doğabilecek olan mağduriyetlerden 5PUANtiye sorumlu tutulamaz.

5PUANtiye.com sitesinde alım-satım işlemi gerçekleşmez. Satın alınmak istenen ürünün satıldığı iş ortaklarımıza linkler verilmektedir. Kullanıcının 5PUANtiye sitesi dışında uğrayabileceği hiçbir mağduriyet ve zarardan 5PUANtiye sorumlu değildir. (bakınız c. Bağlantılar)

5PUANtiye, Marka ve E-ticaret Site Ortakları’nın stratejileri uyarınca belirlediği niteliklere sahip çeşitli rozetlere sahip üyelere (bakınız SSS- Nasıl Rozet kazanılıp 5PUANtiyeli İlham Perisi olunur?) veya  Deneme Ürün Kampanyalarında denedikleri ürünlere ya da herhangi bir ürüne yorum ve puan bırakan üyeler arasından yorum ve puanları çeşitli algoritmalarca değerlendirilerek belirlenen ilgili üyelere belirli ürünler için ÜYE SATIŞ ORTAĞI PROGRAMIN’dan faydalanma imkanı sağlayabilir. 5PUANtiye Kullandım Öneriyorum Üye Mağazası açma hakkı edinen üyeler sahip oldukları Rozetlere göre Mağazalarında çeşitli ürünlerin satışını desteklemek üzere çeşitli e-ticaret sitelerine link verebilir ve aynı zamanda bu linkleri sosyal medya sayfalarından, whatsapp gibi mesajlaşma platformları üzerinden, ilgili içeriğe sahip kendi blog’larından da paylaşabilirler. Bu paylaşılan linkler üzerinden İlgili e-ticaret sitelerinde gerçekleşecek satış, ÜYE SATIŞ ORTAKLARI’NA 5PUANtiye ÜYE SATIŞ ORTAĞI PROGRAMIN’da önceden belirtilen oranlarda komisyon kazandırır.

ÜYE SATIŞ ORTAĞI PROGRAMI, 5PUANtiye Kullandım Öneriyorum Üye Mağazası ve ROZET sistemine ilişkin daha fazla bilgi edinmek ve bilgi güncellemeleri için Hakkımızda bölümünde yer alan ÜYE SATIŞ ORTAĞI PROGRAMI nedir? ve Sıkça Sorulan Sorular başlığında yer alan Rozet ile ilgili soru-cevapları inceleyebilirsiniz.

d. 5PUANtiyeli İlham Perileri “Rozet”li üye ve “Kurucu Üye” Kapsam ve Yükümlülükleri

Rozetler, üyelerimizin 5PUANtiye.com altında yer alan kategorilerdeki uzmanlık seviyelerini göstermek adına kullanılmaktadır.

Sitede, Rozet Sisteminin aktive olmasını takiben üyelerimizin ilk yorum ya da fotoğraf paylaşımları sonrasında halihazırda kazandıkları rozet ya da rozetler üye sayfalarında yer alacak ve rozetlerin sunduğu fırsat ve ayrıcalıklardan yararlanılmaya başlanabilecektir.

Rozetlerin seviyeleri, ilgili kategori ya da kategorilerde paylaşılan yorumların detaylı olması, yorum sayısı, o detaylı yorumların diğer üyelerimiz tarafından faydalı bulunulması, ürünün kullanımı, ürünün dokusu ya da sonucunu gösteren fotoğraf paylaşımlarının yapılması, bu fotoğrafların diğer üyelerimiz tarafından beğenilmesi gibi çeşitli parametrelerin hesaba katıldığı algoritmalarca belirlenmektedir.

Rozet sistemindeki seviyeler ve seviyeler için gerekli puanların belirlenmesi 5PUANtiye’nin tasarrufundadır. 5PUANtiye, önceden haber vermeksizin, istediği zaman rozet seviyelerinde, rozet seviye kriterleri, puanlama sisteminde ve algoritmalarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Rozet sahibi üyelere yani 5PUANtiyeli İlham Perilerine, sahip oldukları rozet seviyesine göre çeşitli avantajlar ve fırsatlar sunulmaktadır. 5PUANtiye, rozet seviyelerine göre sunulan fırsatların içeriğini, sıklığını, oranını, değiştirme, dondurma, iptal etme haklarını saklı tutmaktadır. Bu sunulan avantaj ve fırsatların devamlılığını garanti ve taahhüt etmemektedir. Üyelerimiz, rozet sahibi olmaktan doğan bir hak iddiasında olmayacaklarını kabul etmektedirler.

Belirli rozet seviyesinin avantajı olan ve çeşitli aralıklarla gerçekleşebilecek ürün hediyeleri ve/veya rozet sahiplerinin yararlanabileceği diğer fırsatlardan yararlanmaya devam edebilmek için her ay aktif bir şekilde, üyelerimizin, kullandıkları ürünlerle ilgili samimi ve tarafsız, detaylı yorum ve fotoğraf paylaşmaya devam etmeleri gerekmektedir. Sitenin belirlendiği pasif üye tanımına giren ve belirli süre zarfında paylaşım yapmayan rozet sahibi üyelerimizin yararlanabilecekleri fırsat ve avantajlar dondurulabilmektedir. Sitenin Genel Kullanım Koşulları’na aykırı davranan üyelerin rozetleri iptal edilebilir.

Kurucu Üyelik: Kurucu Üye’lik sitenin büyümesinde önemli rol oynayacak ve birçok ayrıcalıktan faydalanacak çok sınırlı sayıdaki üye demektir. Kurucu üyelik 12 aylık bir süreyi kapsamaktadır. Bu süre sonunda üyelerimiz, Kurucu Üye olmaktan doğan bir hak talebinde bulunamaz. Bu sürenin uzaması iki tarafın görüşmelerine bağlı olarak gerçekleşebilir.

Kurucu Üyeler,

 • Her ay ay ücretsiz olarak, başvuru, çekiliş, kota, kriter olmaksızın Deneme Ürün Kampanyalarının birinden “KURUCU ÜYE” olarak Orijinal Boy Ürün hediyesi kazanırlar.
 • Marka ya da Perakende iş ortaklarımızın Özel İndirimlerinden yararlanabilirler.
 • Beğendikleri ürünleri Üye Satış Ortaklığı ile 5PUANtiye.com’daki üye sayfalarından ve sosyal medya hesaplarından paylaşıp, paylaştıkları link üzerinden satın alınan her üründe komisyon kazanabilirler.
 • Markaların ve iş ortaklarımızın yeniliklerinden düzenli olarak haberdar olurlar.
 • İş birliği yapılan markaların ya da iş ortaklarımızın özel davetlerine katılım imkânına sahip olabilirler.

Bu üyelerimizin “Kurucu Üyelik” rozetlerini devam ettirebilmeleri için düzenli olarak kullanmış oldukları ürünlerle ilgili yorum /puan ve fotoğraf paylaşmaları koşulu vardır ve aşağıda belirtilen koşulları kabul ederek KURUCU ÜYE haklarından faydalanmaya başlarlar.

 • “KURUCU ÜYE”liğin  onaylanması için ilk ay, istenilen kategorilerde yer alan en az 10 ürüne yorum/puan ve fotoğraf paylaşımı yapılması gerekmektedir. Bu 10 ürün içinde “Hoş Geldiniz” paketinde yer alan ürünler bulunmalıdır.

Kurucu Üye oldukları ilk ay en az 10 ürüne yorum/puan ve fotoğraf paylaşımı yapmamış üyelerimizin, Kurucu Üyelik’leri onaylanamayacağından ileriki aylardaki Kurucu Üye ayrıcalıklarından faydalanamazlar.

 • Birçok ayrıcalıktan faydalanmayı sağlayan Kurucu Üyeliğin devamı için 2. aydan itibaren, her ay, istenilen kategorilerde yer alan en az 5 ürünle ilgili yorum/puan ve fotoğraf paylaşımı yapılması gerekmektedir. Bu ürünler arasında “KURUCU ÜYE” kontenjanından her ay hediye edilen Orijinal Boy ürünle ilgili yorumlar da yer almalıdır.
 • KURUCU ÜYELİĞİN devamı için düzenli olarak yorum ve puan paylaşımı ön koşulu vardır. Bu sebeple 2 ay üst üste 5’er ürüne yorum/puan/fotoğraf paylaşımı yapılmadığında KURUCU ÜYE’lik hakları dondurulabilmektedir. Tekrar aktive edebilmek için eksik kalan yorumların tamamlanması ve konu ile ilgili info@5puantiye.com’a yeniden aktive etmek adına KURUCU ÜYELİK YENİDEN AKTİVASYON konulu e-posta bildirimi yapmak gerekmektedir.
 • Her ay 1 kere KURUCU ÜYE Kontenjanından gönderilen Orijinal Boy ürün hediyesini kendi Sosyal Medya hesaplarından #Teşekkürler5PUANtiyecom ve ilgili kampanya etiketi ile paylaşmaları beklenmektedir.
 • Herhangi bir ayda Site’de Deneme Ürün Kampanyası olmaması durumunda 5PUANtiye.com, KURUCU ÜYE’lerine KURUCU ÜYE Kontenjanından gönderilen Orijinal Boy ürün hediyesini göndermeyebilir. Bu durumda KURUCU ÜYELER herhangi bir hak iddia edemezler.
 • Kurucu Üyeler, 5PUANtiye’nin kendilerine takipçileri ile paylaşmaları için site ile ilgili vereceği bilgileri ilgili ay içinde sosyal medya platformlarından takipçileri ile paylaşacağını taahhüt eder.
 • Hediye edilen Ürünlerin kalitesi ve diğer özelliklerinden 5PUANtiye sorumlu değildir. Tüm ürünler 5PUANtiye’nin ürünlere herhangi bir müdahalesi ya da garantisi olmaksızın ilgili seviye rozete sahip üyelere ve kurucu üyelere gönderilmektedir. İlgili ürünler tamamen ürünleri sağlayan markanın sorumluluğundadır. Alerji veya sahip olduğunuz herhangi bir durum nedeniyle, olumsuz/ters tepkime, tahriş, hastalık, yaralanma veya ölüm de dahil olmak fakat bunlarla sınırlık olmamak üzere size herhangi bir zarar verebilecek ürünleri kullanmama sorumluluğu size aittir. İlgili ürünü kullanmadan önce, varsa ürünler üzerinde yer alan veya ürünle birlikte gönderilen tüm açıklama ve talimatları ve ürün içeriğini okumak sizin sorumluluğunuzdadır. Ürünlerin sağlayıcıları olan üçüncü kişiler ürünlerin kullanımına ilişkin kendi ek koşulları, şartları, sözleşmeleri ve/veya kurallarına uymanızı talep edebilirler. Bu koşul, şart ve kurallara uymak sizin sorumluluğunuzdadır.
 • 5PUANtiye aracılığıyla tarafınıza gönderilen hiçbir ürün veya hizmet üzerinde kontrol sahibi değildir. Bu sebeple, 5PUANtiye bu ürün ve hizmetlerin kalitesi, niteliği, sayısı, boyutu, uygunluğu, içeriği, özellikleri, güvenliği veya yasalara uygunluğu ile ürünlere ilişkin bilgilerin gerçekliği ve doğruluğu konularında sorumluluk kabul etmez.

e. Bağlantılar

Bu İnternet Sitesi'nden ayrılmanızı ya da üçüncü kişilerin sorumluluğunda olan sitelerden bu İnternet Sitesi'ne ulaşmanızı sağlayan bağlantılar olabilir. Bağlantı verilen bu siteler, 5PUANtiye’nin kontrolü altında değildir. 5PUANtiye, bağlantı verilen bu sitelerin içeriğinden ve/veya bağlantı verilen sitelerde bulunan herhangi bir bağlantıdan sorumlu değildir. Üçüncü kişilerin sitelerine bağlantı verilmesi, herhangi bir bağlantı verilmiş site veya böylesi bir sitede mevcut ürünler ve hizmetlerin içeriği ile ilgili 5PUANtiye tarafından verilmiş bir garanti değildir. İnternet Sitesi, ulaşılabilirliği ve içeriği 5PUANtiye kontrolü altında olmayan dış kaynak ve hizmetler vasıtasıyla ulaşabileceğiniz bağlantılara sahip olduğu sürece; söz konusu bu dış kaynak ve hizmetlere ilişkin her türlü konu, ilgili dış kaynak ve hizmetlere yönlendirilmelidir. 5PUANtiye, İnternet Sitesi üzerindeki herhangi bir erişim veya yönlendirme dolayısıyla uğranılan zarar veya zarar ve kayıplardan sorumlu olmayacaktır.

5. KİŞİSEL VERİ VE KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ

Özellikle (i) bir servis için abone olursanız, (ii) İndirilebilir İçerik indirirseniz, (iii) üye girişi yaparsanız, (iv) bir deneme ürün kampanyasına başvurursanız, (v) Biz’e e-posta atarsanız veya (vi) bir çalışma ve/veya bir ankete yanıt verirseniz, (vii) akıllı alışveriş fırsatlarından yararlanırsanız, kişisel verilerinizi toplayabiliriz. Kişisel verilerinizin işlenmesi hakkında daha detaylı bilgi için Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik  Aydınlatma Metni’ni / Kişisel Verilerin Korunması Politikası’nı inceleyebilirsiniz.

6. ÇEREZLER

Çerezler internet üzerinden internet sitelerini ziyaret ettiğinizde, ağ erişimi olan cihazlarınıza tarayıcılar aracılığıyla depolanan, 5PUANtiye yahut üçüncü kişilere ait küçük metin dosyalarıdır. Çerezlerin kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgi için Çerez Politikası’nı inceleyebilirsiniz.

7. İNTERNET SİTESİ VE KULLANIM KOŞULLARI DEĞİŞİKLİKLERİ

5PUANtiye, bilhassa İnternet Sitesi’ni geliştirmek ve/veya ilgili mevzuata uygunluk sağlamak için, tamamen kendi takdirinde olmak üzere, İnternet Sitesi'nin herhangi bir unsurunun içeriği veya teknik özelliklerini değiştirme hakkına sahip olduğunu kabul ediyorsunuz. Bu değişikliklerin sizin İnternet Sitesi'ne erişim yapamamanız ile sonuçlanabileceğini de ayrıca kabul ediyorsunuz. 5PUANtiye zaman zaman Kullanım Koşulları'nı değiştirebilir. Bu nedenle, İnternet Sitesi'ne her giriş yaptığınızda Kullanım Koşulları'nı gözden geçirmeye devam edin. Kullanım Koşulları’nda yapılacak değişiklikler İnternet Sitesi’nden duyurulacaktır. İnternet Sitesi'ni bu yönde herhangi bir değişiklik yapıldıktan sonra kullanmanız, ilgili değişikliklerin yapılması için açık rızanız gerekmiyorsa, Kullanım Koşulları'ndaki değişikliklerin farkında olduğunuzun ve bu değişikliklere uyacağınızı kabul ettiğinizin göstergesidir. Kullanım Koşulları'nı kabul etmek istemezseniz, İnternet Sitesi'ni kullanmayabilirsiniz. 5PUANtiye, zaman zaman İnternet Sitesi aracılığıyla yarışmalar ya da kampanyalar düzenleyebilir. Bu yarışma ve kampanyalara ilişkin koşullar, varsa, bu yarışma ve kampanyaların düzenlendiği kısımlara eklenecektir.

8. TAAHHÜTTE BULUNMAMA

İnternet Sitesi ve İçerik, mülkiyet haklarının ve üçüncü şahıs haklarının ihlal edilmediği taahhütlerinin de dâhil olduğu ve fakat bunlarla sınırlı olmayan, uygulanabilir hukuk uyarınca açık ve/veya örtülü hiç bir taahhüt vermez. 5PUANtiye, İnternet Sitesi'nde bulunan herhangi bir uygulama için sorumluluk ya da yükümlülük kabul etmez. Gerektiği durumlarda, çoğunlukla teknik bakımlar nedeniyle, 5PUANtiye  geçici olarak İnternet Sitesi’ne ve/veya İnternet Sitesi'nin belirli bölümüne erişimi askıya alabilir. 5PUANtiye, İnternet Sitesi'nin bilgisayarınızla uyumlu olduğuna ya da İnternet Sitesi veya servis sağlayıcısının virüs, solucan ya da "Trojan" içermediğine ilişkin bir taahhütte bulunmamaktadır; bunlardan dolayı uğrayabileceğiniz zararlardan sorumlu değildir. Üçüncü kişiler tarafından oluşturulan içeriklerden 5PUANtiye  sorumlu tutulamaz. 5PUANtiye  ayrıca İnternet Sitesi'ne erişim için kullanılan telefon hat ve ekipmanlarının güvenilirliği veya sürekli ulaşılabilirliğinden sorumlu değildir. Bu Kullanım Koşulları, bir tüketici olarak kanundan doğan haklarınızı etkilemez.

5PUANtiye, Internet Sitesinin uygun yerlerinde istediği her türlü reklamı yayınlama hakkına sahiptir. Ancak, 5PUANtiye, yayınlamış ya da yayınlıyor olduğu marka reklamlarının doğruluğunu, gerçekliğini, geçerliliğini, güvenilirliğini garanti etmez ve yayınlanan reklamlardan dolayı oluşabilecek herhangi bir zarar konusunda sorumluluk kabul etmez.

9. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME

Kullanım Koşulları Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabidir ve taraflar aralarında bir ihtilaf söz konusu olması durumunda Kullanım Koşulları’ndan doğan veya işbu Sözleşme ile bağlantılı anlaşmazlıkların çözümünde İstanbul Avrupa Mahkemeleri ve İcra Daireleri’nin münhasıran yetkili olduğunu kabul etmektedirler. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve ilgili yasal düzenlemelere uygun olarak İnternet Sitesi'nin tamamının veya bir kısmının kopyalanması kesinlikle yasaktır.


 

 

X Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. İnternet sitemizi kullanarak, bu çerezlerin kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.