Üye Satış Ortağı Programı ile Hem Siz Hem Sevdikleriniz Kazansın
Geri Dön
Ana Sayfa > Hakkımızda > Üye Satış Ortaklığı Programı Nedir?
ÜYE SATIŞ ORTAĞI PROGRAMI HAKKINDA

5PUANtiye Üye Satış Ortağı, sizin beğenerek kullandığınız bir ürünü, arkadaşınıza ya da takipçilerinize KULLANDIM ÖNERİYORUM ÜYE MAĞAZA’nızdan ya da adınıza tanımlanan akıllı linkinizi paylaşarak önerebildiğiniz, gerçekleşen her satıştan da önceden belirli komisyon oranında gelir kazandığınız bir programdır.

Arkadaşınız, öneriniz sayesinde beğeneceği bir ürünle tanışırken, siz de hem arkadaşınıza rehberlik etmiş hem de gerçekleşen satışlardan gelir elde etmiş olursunuz.

Üye Satış Ortağı Programı’na kimler katılabiliyor?
Üye Satış Ortağı Programı’na nasıl giriliyor?

Üyelerimiz, Rozete sahip oldukları kategori ya da kategorilerde yer alan belirli ürünler için Üye Satış Ortağı Programı’na katılabilmektedirler.

Aynı zamanda Deneme Ürün Kampanya kazananları arasından denedikleri ürünlere yorum ve puan bırakan üyelerin yorum ve puanları çeşitli algoritmalarca değerlendirilerek belirlenen üyelere sadece kampanya ürününde ve belli süreler için geçerli olmak üzere “Üye Satış Ortağı Programı”na giriş imkânı sağlanmaktadır.

Üye Satış Ortağı Programı’na nasıl giriliyor?

Hayır, 5PUANtiye.com’a üye olmak ücretsizdir. Ücretsiz bir şekilde üye olduktan sonra sitede aktif olarak paylaşacağınız samimi, tarafsız ve detaylı yorum ve fotoğraflarla Rozet kazanmaya başlayıp, bu sayede site içerindeki çeşitli fırsatlardan da yararlanmaya başlayabilirsiniz. Üye Satış Ortağı Programı çevrenizle etkileşiminiz sayesinde sizin kazanmanızı sağlayan bir programdır.

Üye Satış Ortağı Programı’na nasıl giriliyor?

Satışa açılan ürünün ait olduğu kategori özelinde rozetiniz varsa veya Deneme Ürün Kampanya’sı kazananıysanız ve kullandığınız ürünü beğenip, bu yönde samimi ve tarafsız yorumlarınızı paylaştıysanız, tarafınıza Üye Satış Ortağı Programı’na katılmanız yönünde bir davet e-postası ulaşır.

5PUANtiye.com Üye Sayfanızdaki Hesap Ayarları bölümünde Üye Satış Ortağı Hesabım linkine girip, Üye Satış Ortağı Program Sözleşmesini okuyup, kabul etmeniz ve gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.

İşte Programa gitmek bu kadar kolay.

5PUANtiye Üye Satış Ortağı Programında kazanmaya nasıl başlıyorum?

Üye Satış Ortağı sözleşmesini okuyup kabul ettikten ve bilgilerinizi tamamladıktan sonra üye sayfanızda Kullandım Öneriyorum Üye Mağazası’nın kurulduğunu ve içinde Üye Satış Ortağı Programı kapsamında çevrenize önererek kazanmaya başlayacağınız ürünün akıllı linkinin yer aldığını göreceksiniz.

Üye Satış Ortağı Programı’nın aktive olmasıyla, iş birliği yapılmakta olan marka ve/veya e-ticaret sitesine satış linki veren akıllı link üzerinden aşağıdaki yollarla komisyon kazanmaya başlayabilirsiniz:

 1. 5PUANtiye.com üzerinden:
  5PUANtiye.com’da herhangi bir ziyaretçinin ilgili ürünün sayfasındaki sizin yorumunuzda bulunan ya da Üye Sayfanızdaki Kullandım Öneriyorum Üye Mağazası’nda yer alan Satın Alın butonunu tıklayarak gerçekleştirdiği her alışverişten komisyon kazanırsınız.
 2. Sosyal Medya, Mesajlaşma Platformları, E-Posta üzerinden:
  Bir diğer yandan da üye sayfanızdaki Kullandım Öneriyorum Üye Mağazanız’da bulunan “Linki Paylaşın” ikonuna tıklayarak ya da akıllı linki kopyalayarak sosyal medya hesaplarınızda, e posta yoluyla ya da mesajlaşma platformları aracılığıyla çevrenizle paylaşıp, arkadaşlarınıza ve takipçilerinize deneyip, önerdiğiniz ürünleri satın alma fırsatı sunabilir ve her gerçekleşen satıştan siz de komisyon kazanabilirsiniz.
  Arzu ederseniz 5PUANtiye.com üye sayfanızın linkini Instagram profilinize ekleyerek takipçilerinin her zaman Kullandım Öneriyorum Üye Mağazanız’a kolaylıkla ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Böylelikle, görüşlerinize değer veren arkadaş ve takipçileriniz, sizlerin samimi ve tarafsız deneyimlerinizden faydalanma şansı yakalarken, akıllı linkler üzerinden yapılan her ürün satışından da siz komisyon kazanırsınız.

Önemli Not: Akıllı linkler size özel tanımlıdır, kime ulaşırsa ulaşsın satışa dönüşen toplam sepet üzerinden siz kazanırsınız.

Üye Satış Ortağı Programı (Affiliate) nedir?
Üye Satış Ortağı Programı’na nasıl giriliyor?
Sadece Akıllı Link paylaştığım ürünün satışından mı komisyon kazanırım?

Başarınızın özünde, size duyulan güven ve yorumlarınıza, önerilerinize verilen değer bulunuyor. Önerdiğiniz ürünlerin sizin tüm samimiyetinizle, gerçek deneyiminize istinaden tavsiye ettiğiniz ürünler olması, tarafsız ve gerçek yorum ve puanlarınızı paylaşmış olmanız sizin ilerleyen dönemlerde daha da büyüyecek bir Üye Satış Ortağı olmanızı sağlayacak en kritik unsurdur.

Takipçilerinizin ilgilisinin yüksek olduğu kategori ve markaları öne çıkarabilirsiniz. İlgili kategori ve markalara ait ürünleri kullanıp, onlarla ilgili detaylı yorum, fotoğraf gibi zenginleştirici içerikler üretip 5PUANtiye.com’da paylaşabilirsiniz. Yorumlarınızın samimi ve gerçek olması, detaylı açıklamaları ve ürün vaadini gösterecek fotoğrafların olması satın alma kararında çok önemli bir role sahiptir.

Bu paylaşımlarla zengin içerikli bir Kullandım Öneriyorum Üye Mağazası oluşturmuş olursunuz.

Tabii, unutmayın ki geliriniz, kaliteli içerik yaratmaya ayıracağınız özen ve kararlılığınızla doğru orantılı olacaktır.

Hangi ürünlerin sizi takip eden kitleler tarafından ilgi gördüğünü (tahmini tıklama sayısı) ve tahmini olarak satışa döndüğünü (tahmini satış sayısı) üye sayfanızda yer alan Kullandım Öneriyorum Üye Mağazanızdan takip edebilirsiniz. Linkinizin aktive olduğu günden başlayarak toplamda ne kadar tıklama aldığını ve yine tahmini olarak bu tıklamaların ne kadarının satışa döndüğünü görebilir, hangi marka ve hangi kategorilerin kitleniz tarafından ilgi gördüğünü anlayıp, bu doğrultuda içerik üretip, ilgilenilen kategorilerde ya da markalardaki ürünleri deneyip gerçek, samimi ve tarafsız yorum ve puanlarınızla kitlenizle önerilerinizi paylaşabilir ve önerilerinizi satışa çevirme şansınızı artırabilirsiniz.

Üye Satış Ortağı Programı’na nasıl giriliyor?
5PUANtiye Üye Satış Ortaklığında kazanmaya nasıl başlıyorum?
Sadece Akıllı Link paylaştığım ürünün satışından mı komisyon kazanırım?

Öncelikle, Instagram profilinizde direkt olarak 5PUANtiye üye sayfanızın linkini (URLsini) kopyalayıp paylaşabilirsiniz.

Böylelikle Mağazanız ve 5PUANtiye.com’da paylaştığınız zengin içerikler her zaman takipçileriniz tarafından ulaşılabilir olur.

Akıllı linklerinizi, üye sayfanızda yer alan Kullandım Öneriyorum Üye Mağazanızda bulunan Linki Paylaşın ikonuna basarak ya da Linki Kopyalayın ikonuna basarak kopyalayıp farklı mecralarda paylaşabilirsiniz.

 • Instagram gönderisi / hikayesi
 • Facebook gönderisi
 • Twitter gönderisi
 • Youtube videosu
 • Whatsapp / Telegram grubu
 • Blog
 • E-posta listesi veya bülten
 • Snapchat gönderisi

5PUANtiye Üye Satış Ortaklığında kazanmaya nasıl başlıyorum?
5PUANtiye Üye Satış Ortaklığından gelirimi nasıl artırabilirim?
Komisyon Oranı ile ilgili bilmem gereken neler var?

Üye Satış Ortağı Programı çerçevesinde çalışılan markalar veya e-ticaret siteleri ile iş birliği süresi ilgili marka ve/veya e-ticaret siteleri tarafından belirlenebilmekte ve değişiklik gösterebilmektedir. Marka ve e-ticaret sitesi ile iş birliği doğrultusunda bir ürün satışa kapatıldığında, ürün otomatik olarak Üye Sayfanızda Kullandım Öneriyorum Üye Mağazanızdan kaldırılır.

5PUANtiye.com’da Üye Satış Ortağı sözleşmesinde de belirtildiği üzere bazı trafik kaynaklarına izin verilmemektedir.

Favori listeniz, takip etmek istediğiniz marka/ürünlere internet bağlantılı cep telefonunuzdan kolaylıkla ulaşabilmenize ve alışverişleriniz sırasında 5PUANtiye’den daha hızlı faydalanabilmenize yardımcı olur.

İzin verilmeyen trafik kaynaklarına örnek olarak;

Pornografiyi, kumar oynamayı, nefreti veya yasa dışı herhangi bir etkinliği teşvik eden siteler.

Pop-up / pop-under pazarlamadan gelen trafikler.

Halkı yanlış yönlendirmek için yazım hatası kullanan siteler (URL’deki yazım hataları).

Reklam verenin marka adını uygun olmayan şekilde kullanan yayıncılar.

Markanın yazılı izni olmadan ticari marka adı da dahil olmak üzere arama terimlerini kullanan siteler yer almaktadır.

Google Adwords, Google PPC ve Facebook Ad’lerde ve bu kanallar gibi ücretli reklam alanları üzerinden Akıllı Linkinizi paylaşamazsınız.

Bu tarz kullanımlar tespit edildiğinde üyelik iptal edilip, tahmini gelir silinmektedir.

İş birliği yapmakta olduğumuz marka ve e-ticaret siteleri ile beraber aldatıcı işlemleri tespit etmek amacıyla ileri derece teknoloji kullanılmakta ve her türlü aldatıcı işleme karşı sıfır tolerans politikası uygulanmaktadır.

Üye Satış Ortağı Programında ödeme yapılabilmesi için kazanç tutarınızın her ödeme döneminde 100 TL’yi geçmiş olması gerekmektedir. Ödeme döneminde 100TL’nin altında kalan kazanç tutarınız bir sonraki aya devredilir.

Reklam verenler, satışların gerçekleştiği ay sonu itibariye 60 gün içinde tarafımıza havale ya da EFT yoluyla ödeme gerçekleştirmektedirler. Bu süre, ilgili e-ticaret siteleri ile mutabakat dönemlerinin ve ödemelerin vakit almasından kaynaklanmaktadır. Bu kimi durumlarda ödemenin 3 ay sonra yapılabileceği anlamına gelmektedir. Yani 1 Ocak’ta yapılan bir alışverişten kazanılan tutarın 30 Ocak itibari ile 60 gün sonra ödenmesi söz konusu olmaktadır.

Reklam verenlerin (marka ve e-ticaret siteleri) paylaşımlarınızın satışa dönüşünü doğrulamasının, şüpheli tıklamaların, iptal ve iadelerin tahmini komisyon tutarlarından düşmesinin ardından, onaylanan satışlarınızın, reklam verenler tarafından tarafımıza ödemesi gerçekleştirilmesini takip eden 10 iş günü içinde 5PUANtiye.com tarafından tarafınıza ödemeler gerçekleştirilir.

5PUANtiye.com sektörde yer alan en güvenli alt yapılardan birini ve yine en güvenli ödeme sistemlerini kullanmaktadır.

Ödemenin yapılabilmesi için ilk kayıt olurken verdiğiniz TC kimlik numarası ve IBAN numarası doğru olmalıdır. Bir vergi dairesine tabi olmayan ve fatura kesemeyen Üye Satış Ortaklarımız yukarıda belirtilen örnekte olduğu gibi belirtilen vadenin sonunda stopaj vergisi olan %15 kesinti ile ödemelerini alacaklardır.

Fatura kesebilen Üye Satış Ortaklarımızın ödemenin yapılacağı ay içerisinde bize faturalarını iletmiş olmaları gerekmektedir. Fatura kesebilen Üye Satış Ortaklarımızın, alacakları üzerinden stopaj vergisi olan %15 kesintisi uygulanmakta, bu kesinti sonrası kalan tutara %18 KDV ekleyerek fatura kesmeleri gerekmektedir. Faturanın zamanında ya da doğru bir şekilde tarafımıza ulaştırılamaması durumunda bir sonraki ay ödeme döneminde ilgili ödeme gerçekleştirilir.

Örneğin 1-30 Ocak tarihlerinde elde ettiğiniz 100tl yi geçen kazancınız, size Nisan ayının ilk 10 iş günü içinde yatırılacaktır.

100TL’lik komisyon tutarı için tarafınıza;

 • Eğer Fatura kesemeyen Üye Satış Ortağımız iseniz; %15 stopaj düşüldükten sonra 85 TL olarak tarafınıza ödeme yapılacaktır.
 • Eğer Fatura kesebilen Üye Satış Ortağımız iseniz; %15 stopaj düşüldükten sonra 85 TL üzerine KDV tutarı olan %18’i eklenerek yani 85+15.3=100.3 TL olarak tarafımıza fatura kesmeniz gerekmektedir. Fatura tarihi ödemenin yapılacağı ay olmalı, açıklamasında hangi aya ait gelir olduğu belirtilmelidir.

Ödeme alınması için minimum bir limit var mı?

Evet, 100 TL limitini geçen bakiyelerin ödemeleri yapılır. 100 TL’den düşük olan aylık bakiye, bir sonraki aya devredilir ve bir sonraki ayın kazancı ile birlikte eğer 100TL veya üstü ise ödemesi gerçekleştirilir.

Ödemem ne zaman ve nasıl yapılıyor?

Akıllı link paylaşımlarınızdan ya da Kullandım Öneriyorum Üye Mağazanız üzerinden gerçekleşen satışa istinaden kazandığınız komisyon tutarı, Üye Satış Ortağı Hesabınızda Anlık Bilgiler başlığı altında "Tahmini Kazanç" olarak gösterilmektedir. Bu kazanç henüz e-ticaret sitesi ya da marka tarafından onaylanmadığı, iptal ya da iade mutabakatları henüz yapılmadığı için onaylanmayı beklemektedir.

Sistemde Üye Satış Ortağı Hesabım kısmında görmekte olduğunuz Tahmini Kazanç, bir önceki hesap kesiminden (ödemenin yapılmasından) sonra oluşan tahmini satışı göstermektedir. Hesap kesiminden ve 100TL üzerindeki kazancın ödeme işleminin yapılmasından sonra Anlık Bilgiler’de gördüğünüz Tahmini Kazanç ile beraber Tıklanma ve Satış Sayıları da sıfırlanmaktadır.

Onaylanan kazanç ne demek?
Komisyon Oranı ile ilgili bilmem gereken neler var?
Sadece Akıllı Link paylaştığım ürünün satışından mı komisyon kazanırım?

Üye Satış Ortağı Hesabınızda Anlık Bilgiler ’de "Tahmini Kazanç" adı altında görünen tutarlar e-ticaret sitesi ya da marka tarafından onaylandıktan sonra Ödemelerim sekmesinde Onaylanan Dönemsel Kazanç olarak ifade edilmektedir.

Buradaki Dönemler tablodaki İşlem başlangıç ve hesap kesim tarihi arasında elde edilen ve marka/e-ticaret sitesi tarafından onaylanan geliri ifade etmektedir.

Onaylanan kazanç ise bir önceki hesap kesim tarihinden 100TL altı olduğu için ödemesi gerçekleşmeyen onaylanan ve bir sonraki aya aktarılan bakiye + dönemsel onaylanan kazancın toplamını göstermektedir.

Tahmini kazanç ne demek?
Komisyon Oranı ile ilgili bilmem gereken neler var?
Sadece Akıllı Link paylaştığım ürünün satışından mı komisyon kazanırım?

Marka, e-ticaret sitesi ya da platform kurallarına aykırı durumlar olduğunda veya Tahmini Kazancın içinde yer alan ancak sonrasında iptal ya da iade edilen alışverişler olduğunda tahmini kazancın tümü ya da bir kısmı onaylanmaz. Sistemi kandırmaya yönelik işlemler tespit edildiğinde üyelik iptal edilip, tahmini gelir silinmektedir.

5PUANTIYE BILGI TEKNOLOJILERI REKLAM HIZMETLERI PAZARLAMA SANAYI VE TICARET ANONIM SIRKETI
KULTUR MAH. NISBETIYE CAD. AKMERKEZ NO: 54 IC KAPI NO: 8 BESIKTAS/ ISTANBUL
Vergi Dairesi : Beşiktaş
Vergi Numarası: 00 1206 3001

5PUANtiye.com, Türkiye’nin en büyük markaları ve e-ticaret şirketleri ile çalışmaktadır. Komisyon ödemesi yapılmadığı durumların örneklerini aşağıda bulabilirsiniz.

 • Kampanya bazında durumları birkaç ayrı kategoride değerlendirebiliriz.
 • Reklam verenin kabul etmediği dönüşümler: Reklam veren bazı satış veya üyeliklerin gerçek olmadığını düşünerek bize ödeme yapmayı kabul etmemesi,
 • Üye Satış Ortağı’nın, reklam verenin izin vermediği trafik kanallarında, hesap yöneticisine danışmadan yayın yapması ve sonuç elde etmesi,
 • Üye Satış Ortağı’nın uygunsuz ve yanlış içerik kullanması,
 • Üye Satış Ortağı’nın kullanıcıyı yanlış yönlendirerek, bilinçsiz aksiyon sağlaması,
 • Üye Satış Ortağı , herhangi bir şekilde hileli (fraud) veya hukuka aykırı biçimde hareket ederse, bu genel anlamda suni trafik (gerçek tekil kişi olmayan)le sonuç elde edilmesi veya elde etme sürecinin belirlenmesi durumunda kampanya bazlı olarak Üye Satış Ortağı’nın ödemesi gerçekleşmemektedir.

Üye Satış Ortağı, 5PUANtiye Üye Satış Ortağı Programına üye olduğu sırada kabul ettiği “Üye Satış Ortağı Programı Genel Şartlar ve Koşullar” Üye Satış Ortağı sözleşmesinin maddelerinden birinin ihlalinde hesabınız kapatılacaktır. Özellikle herhangi bir şekilde hileli (fraud) veya hukuka aykırı biçimde hareket ederek suni trafik (gerçek tekil kişi olmayan)le sonuç elde edilmesi veya bu durumun 5PUANtiye tarafından fark edilmesi gerçekleşirse Üye Satış Ortağı hesabı kapatılacak ve geçmiş kazançlarınızın ödemesi yapılmayacaktır.

İlgili ürün satışından sizin komisyon kazanmanız için sizin akıllı linkiniz tıklanarak alışverişin tamamlanmış olması gerekir.

KDV, Kargo ve diğer indirimler düşüldükten sonra ödenen net tutar üzerinden komisyon hesaplaması yapılır.

Paylaştığınız Akıllı Linkten satış gerçekleştiğinde Kullandım Öneriyorum Üye Mağazanızda belirtilen oranda komisyon kazanmış olursunuz.

Sizinle iletişimde bulunduğumuz komisyon oranı ilgili ürünün kategorisi için geçerlidir. Komisyon oranları kategorilere ve satışın gerçekleştiği e-ticaret sitelerine göre farklılık gösterebilmektedir.

Bilerek ya da bilmeyerek akıllı link bağlantısının kırılması durumunda gerekli takip sağlanamayacağı için komisyon kazanımı gerçekleşememektedir.

Komisyon oranları marka veya e-ticaret siteleri tarafından belirlenmektedir. Komisyon Oranları Rozet seviyesine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Dilediğiniz zaman akıllı linklerden birini veya tümünü tanıtmaktan vazgeçebilirsiniz.

Herhangi bir taahhüt söz konusu değildir. Bu durumda 5PUANtiye.com’a kayıtlı e-posta adresinizden akıllı linklerinin ve satın alın butonlarının kaldırılmasını istediğiniz ürün ya da ürünlerin isimlerini yazarak iptal talebinizi uyesatisortagi@5puantiye.com’a iletebilirsiniz.

uyesatisortagi@5puantiye.com’dan bize ulaşabilirsiniz. Sosyal Medya hesaplarında Üye Satış Ortağı Programı kapsamında oluşacak sorularınıza cevap verilmeyeceğini önemle belirtmek isteriz.


 

 

X Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. İnternet sitemizi kullanarak, bu çerezlerin kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.